Starlight 3 Skena Rå Koppar
Starlight är en ny utveckling på populära "Star". Starlight erbjuder samma funktionalitet och exklusiva design men har inkluderad GU10 dim-warm ljuskälla.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Starlight 3 Skena Rå Koppar från Örsjö Belysning.
Designad av Jonas Bohlin.
Starlight är en ny utveckling på populära "Star". Starlight erbjuder samma funktionalitet och exklusiva design men har inkluderad GU10 dim-warm ljuskälla.
Starlight är en modern takskena med tre justerbara spotlights som ger flexibel och riktad belysning i hem och offentliga miljöer. Välj om du vill ha den som takskena, takpendel eller vägglampa. Montera horisontellt eller vertikalt.
Den stilrena designen gör den perfekt för vardagsrum, kök, hall eller kontor där du vill kombinera funktion och estetik.
Kommer med 3m sladd, uttag ingår ej. Montera med medföljande metallupphänge eller med - Vajrar med omtag för en enkel justerbar upphängning köpes separat.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 3st |
| Höjd | 18,6cm |
| Längd | 100cm |
| Sockel | GU10 MR11 Mini |
| Inkl ljuskälla | Ja |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Lamptyp som ingår | LED |
| Kelvin | 2200-2700K |
| Lumen | 250lm |
| Typ av sken | Extra varmvitt - Varmvitt |
| Dimbar | Dim-Warm |
| Färgåtergivning (CRI/Ra) | CRI90 |
| Total effekt (W) | 3,5W |
| Volt | 230V |
| Upphäng | Skruvas fast |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material | Rå Koppar |
| Färg | Rå Koppar |
| Sladdlängd | 3m |
| Övrigt | Monteras horisontellt eller vertikalt |
| Observera | Råa material förändras över tid - innebär variationer i färg. Ytan utvecklas i en mörkare och vackrare patina. Bevisar ett gediget hantverk. |
| Omtag med vajer | Ingår ej |