Noor Taklampa M
En tidlös taklampa med modern elegans. Är tillverkad i munblåst opalglas som ger ett mjukt och behagligt ljus, är kombinerad med svarta kromdetaljer som ger en sofistikerad touch.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Noor Taklampa M från Watt & Veke
En tidlös taklampa med modern elegans. Är tillverkad i munblåst opalglas som ger ett mjukt och behagligt ljus, är kombinerad med svarta kromdetaljer som ger en sofistikerad touch.
Noor är en perfekt detalj för att skapa en exklusiv atmosfär ovanför köksbänken i köket, ovanför matbordet, över sängbordet i sovrummet eller i en hall.
Noor levereras med svart textilsladd och matchande takkopp för krokupphäng.
Munblåst glas gör varje lampa unik och förändringar samt bubblor kan förekomma.
Ljuskälla och lamppropp ingår ej.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Diameter | 18cm |
| Höjd | 26,5cm |
| Sockel | E14 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Max watt | 10W |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material | Glas/Metall |
| Färg | Vit/Svart Krom |
| Sladdlängd | 2m |
| Färg sladd | Svart Textil |