Noor Takkrona
En tidlös takkrona med modern elegans. Är tillverkad med 6 glober i munblåst opalglas och stomme i svart krom. Noor skapar en inbjudande atmosfär och blir en vacker detalj ovanför matbordet i köket eller soffbordet i vardagsrummet.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Noor Takkrona från Watt & Veke
En tidlös takkrona med modern elegans. Är tillverkad med 6 glober i munblåst opalglas och stomme i svart krom. Noor skapar en inbjudande atmosfär och blir en vacker detalj ovanför matbordet i köket eller soffbordet i vardagsrummet.
Takkronan är utrustad med en flexibel stång i tre delar, vilket gör att du enkelt kan anpassa höjden för att passa både höga och låga tak. Kommer med matchande takkopp för krokupphäng.
Munblåst glas gör varje lampa unik och förändringar samt bubblor kan förekomma.
Ljuskälla och lamppropp ingår ej.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 6st |
| Diameter | 65cm |
| Höjd | 88,5cm |
| Sockel | G9 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Max watt | 10W |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material | Glas/Metall |
| Färg | Vit/Svart Krom |
| Sladdlängd | 88cm |
| Material sladd | Plast |