Triumph Plafond 50cm Mässing/Klar
Triumph är en exklusiv och elegant plafond som kombinerar dekorativa glasstavar i tre olika storlekar med vackra detaljer i mässing.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Triumph Plafond 50cm Mässing/Klar från By Rydéns
Triumph är en exklusiv och elegant plafond som kombinerar dekorativa glasstavar i tre olika storlekar med vackra detaljer i mässing.
Den drar till sig uppmärksamheten och ger rummet en lyxig känsla, perfekt för dig som vill lyfta inredningen med något unikt och smakfullt. Är idealisk i rum där du inte vill ta upp för mycket plats som i hall, sovrum och vardagsrum.
Lampan är utrustad med inbyggd dimbar LED-belysning som gör det enkelt att justera ljusstyrkan efter behov och stämning – från funktionellt ljus till mjukt, stämningsfullt sken.
Lamppropp ingår ej!
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Diameter | 50cm |
| Höjd | 32cm |
| Djup | 20cm |
| Sockel | Integrerad |
| Inkl ljuskälla | Ja |
| Utbytbar ljuskälla | Nej |
| Lamptyp som ingår | LED |
| Kelvin | 2700K |
| Lumen | 3700lm |
| Typ av sken | Varmvitt |
| Dimbar | Ja |
| Färgåtergivning (CRI/Ra) | 80 |
| Brinntid | 20000h |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material | Metall / Glas |
| Färg | Mässing / Klarglas |