Stiftlampa G9 4W Dim-Warm Memory
Dim to warm dimras med dimmer eller med 3-stegs funktion. Med dess höga CRI fångas omgivningens alla nyanser som blir till en färgsprakande palett.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Stiftlampa G9 4W Dim-Warm Memory från Unison
Dim to warm dimras med dimmer eller med 3-stegs funktion. Med dess höga CRI fångas omgivningens alla nyanser som blir till en färgsprakande palett.
Enkelt tryck på strömbrytaren / dimmern ändrar färgtemperatur från 3000K, 2500K och 2200K. Ljusstyrkan för respektive steg och färgtemperatur dimras enkelt med dimmer. Memory funktionen gör så att ljuskällan kommer ihåg senast valda färgtemperatur.
G9 ljuskälla har två små stift med 9mm mellan dem. De används främst i små armaturer där mycket ljus behövs på en liten plats. Används ofta i köksfläkt, badrumsbelysning, spotlights och kristallkronor.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Bredd | 1,8cm |
| Höjd | 4,9cm |
| Sockel | G9 |
| Färgåtergivning (CRI/Ra) | 90+ |
| Kelvin | 3000/2700/2200K |
| Lumen | 290lm |
| Typ av sken | Varmvitt - Extra varmvitt |
| Medellivslängd (h) | 15000h |
| Dimbar | 3-steg dim-warm |
| Max watt | 4W |
| Lamptyp | Stiftlampa |
| Färg på glas | Klart |
| Funktion | Minne på färgtemperatur |