Nyhet
Prisma Mini Bordslampa Mörk Ask/Natur
Skapa en varm och inbjudande känsla med Prisma Mini! En tidlös och jordnära bordslampa i mörk ask, kombinerad med lampskärm i naturfärgat linne.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Prisma Mini Bordslampa Mörk Ask/Natur från Watt & Veke.
Skapa en varm och inbjudande känsla med Prisma Mini! En tidlös och jordnära bordslampa i mörk ask, kombinerad med lampskärm i naturfärgat linne.
Den lättplacerade bordslampan gör sig idealisk för fönster, sängbord och sidobord. Har en vit textilsladd med dimmer, så att du kan justera ljuset som du önskar.
Ljuskälla ingår ej.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Diameter | 17,5cm |
| Diameter skärm | 16cm |
| Höjd | 24cm |
| Sockel | E14 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Inkl skärm | Ja |
| Max watt | 10W |
| Sladdkontakt | Väggkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Ja |
| Strömbrytare | Dimmer på sladd |
| Material stomme | Trä |
| Material skärm | Linne |
| Färg stomme | Mörk ask |
| Färg skärm | Natur |
| Sladdlängd | 1,6m |
| Färg sladd | Vit |