Perla taklampor 9lj
En vacker och unik taklampa designad av Åsa Ingrosso. . Kombinationen av glaskulor, metall och den vackra formgivningen så tar Perla all uppmärksamhet i rummet. Perla taklampa hängs enkelt upp på takkrok och är 95cm hög inklusive upphäng. Du kan också köpa till extra-rör för att förlänga Perla takkrona.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Perla taklampor 9lj
Perla taklampa 9L från Hallbergs Belysning. En vacker och unik taklampa designad av Åsa Ingrosso. . Kombinationen av glaskulor, metall och den vackra formgivningen så tar Perla all uppmärksamhet i rummet. Ge ditt vardagsrum en elegant touch eller sprid ett harmoniskt ljus som vardagsrumslampa alternativt sovrumslampa.
Perla taklampa hängs enkelt upp på takkrok och är 95cm hög inklusive upphäng. Du kan också köpa till extra-rör för att förlänga Perla takkrona.
Ljuskällor ingår ej.
Köp någon av våra rekommenderade artiklar för ett komplett resultat.
CA 2-3 VECKORS LEVERSTID.
Specifikationer
| Antal ljuskällor | 9st |
| Diameter | 78cm |
| Höjd | 95cm |
| Sockel | E14 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Inkl skärm | Ja |
| Max watt | 40W |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material skärm | Glas |
| Material stomme | Metall |