Nyhet
Normallampa UNI-WHITE 827 6W Opal Dim
En klassisk normallampa i opal glas och E27-sockel. Lyser ett varmvitt sken med 2700K, 470 lumen. Är dimmerkompatibel och har en hög färgåtergivning CRI90+.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Normallampa UNI-WHITE 827 6W Opal Dim från Unison.
En klassisk normallampa i opal glas och E27-sockel. Lyser ett varmvitt sken med 2700K, 470 lumen. Är dimmerkompatibel och har en hög färgåtergivning CRI90+.
Normallampor är standard bas ljuskällan för allmänbelysning i de flesta lampor i hemmet. Med dess vita filament gör den sig även fin i öppna armaturer. Används vanligen i taklampor, större bordslampor, golvlampor, fönsterlampor och vägglampor samt i utomhusbelysning.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Bredd | 6cm |
| Höjd | 10,5cm |
| Sockel | E27 |
| Kelvin | 2700K |
| Lumen | 470lm |
| Typ av sken | Varmvitt |
| Medellivslängd (h) | 15000h |
| Dimbar | Ja |
| Max watt | 6W |
| Lamptyp | Normallampa |
| Färg på glas | Opal |