Normallampa E27 Röd 4W Dim
En klassisk normallampa i rött glas och E27-sockel. Ger ett varmt ljus genom det röda glaset, passar perfekt som dekoration i en brasa, ljusslingor eller i andra öppna armaturer. 90 lumen. Är dimmerkompatibel.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Normallampa E27 Röd 4W Dim från Unison.
En klassisk normallampa i rött glas och E27-sockel. Ger ett varmt ljus genom det röda glaset, passar perfekt som dekoration i en brasa, ljusslingor eller i andra öppna armaturer. 90 lumen. Är dimmerkompatibel.
Normallampor är standard bas ljuskällan för allmänbelysning i de flesta lampor i hemmet. Med dess vita filament gör den sig även fin i öppna armaturer. Används vanligen i taklampor, större bordslampor, golvlampor, fönsterlampor och vägglampor samt i utomhusbelysning.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Bredd | 6cm |
| Höjd | 10,5cm |
| Sockel | E27 |
| Lumen | 90lm |
| Typ av sken | Rött |
| Medellivslängd (h) | 15000h |
| Dimbar | Ja |
| Max watt | 4W |
| Lamptyp | Normallampa |
| Färg på glas | Röd |