Noor Vägglampa
En tidlös vägglampa med modern elegans. Är tillverkad i munblåst opalglas som ger ett mjukt och behagligt ljus. Är en perfekt detalj för att skapa en inbjudande känsla i hemmet.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Noor Vägglampa från Watt & Veke
En tidlös vägglampa med modern elegans. Är tillverkad i munblåst opalglas som ger ett mjukt och behagligt ljus, är kombinerad med svarta kromdetaljer som ger en sofistikerad touch.
Noor levereras med svart textilsladd med inbyggd dimmer på väggfästet - justera ljuset enkelt efter behov. Lampan kan även installeras med fast anslutning.
Är en perfekt detalj för att skapa en inbjudande känsla i hemmet. Placera bredvid sängen, i vardagsrummet eller i hallen.
Munblåst glas gör varje lampa unik och förändringar samt bubblor kan förekomma.
Ljuskälla ingår ej.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Diameter | 12cm |
| Djup | 18cm |
| Höjd | 24,5cm |
| Sockel | G9 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Max watt | 10W |
| Upphäng | Skruv |
| Sladdkontakt | Väggkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Ja |
| Material | Glas/Metall |
| Färg | Vit/Svart Krom |
| Strömbrytare | Dimmer |
| Sladdlängd | 167cm. |
| Färg sladd | Svart Textil |
| Väggavstånd | 18cm |