Nyhet
Marcel Taklampa D50 Mässing/Vit
Elegant taklampa i vitt glas med mässingsdetaljer - designad av Mia Lagerman. Ge ditt hem en lyxig touch som samtidigt ger ett behagligt sken genom glaset.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Marcel Taklampa D50 Mässing/Vit från By Rydéns
Elegant taklampa i vitt glas med mässingsdetaljer - designad av Mia Lagerman. Ge ditt hem en lyxig touch som samtidigt ger ett behagligt sken genom glaset.
Marcel är idealisk över ett matbord i en matsal eller i vardagsrum där den får visa upp sin charm - en lampa som är hållbar och är tillverkad att hålla över generationer.
Monteras enkelt upp med krokupphäng. Kräver 2xE27 ljuskällor. Höjden justeras med hjälp av vajer. Är kombinerad med tvinnad textilkabel för sofistikerad touch.
Lamppropp och ljuskälla ingår ej!
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 2st |
| Diameter | 50cm |
| Höjd | 35cm |
| Sockel | 2xE27 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Volt | 230V |
| Max watt | 8W LED |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material | Glas/Metall |
| Färg | Vit/Mässing |
| Färg sladd | Svart tvinnad textil |
| Sladdlängd | 1,2m |