Nyhet
Marcel Plafond D40 Mässing/Vit
En elegant plafond i vitt glas med mässingsdetaljer - designad av Mia Lagerman. Ge ditt hem en lyxig touch som samtidigt ger ett behagligt sken genom glaset.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Marcel Plafond D40 Mässing/Vit från By Rydéns
En elegant plafond i vitt glas med mässingsdetaljer - designad av Mia Lagerman. Ge ditt hem en lyxig touch som samtidigt ger ett behagligt sken genom glaset.
Marcel är idealisk i en hall, sovrum eller kök där taklampan inte ska ta för mycket plats men samtidigt ge en sofistikerad touch och allmänljus.
Monteras enkelt upp med krokupphäng. Kräver 3xE27 ljuskällor.
Lamppropp och ljuskälla ingår ej!
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 3st |
| Diameter | 40,5cm |
| Höjd | 24cm |
| Sockel | 3xE27 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Volt | 230V |
| Max watt | 8W LED |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material | Glas/Metall |
| Färg | Vit/Mässing |