Nyhet
Marcel Bordslampa H55 Mässing/Vit
Elegant bordslampa i en sofistikerad och tidlös kombination av vit glas skärm med lampfot i mässingsfärgad metall. Ge ditt hem en lyxig touch som samtidigt ger ett behagligt sken genom glaset.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Marcel Bordslampa H55 Mässing/Vit från By Rydéns
Elegant bordslampa i en sofistikerad och tidlös kombination av vit glas skärm med lampfot i mässingsfärgad metall. Ge ditt hem en lyxig touch som samtidigt ger ett behagligt sken genom glaset.
Marcel är idealisk i ett fönster, på sidobord eller sängbord - den sprider ett behagligt ljus samtidigt som den erbjuder en elegant design.
Kommer med 2m transparent kabel med dimmer. Kräver 1xE27-ljuskälla.
Ljuskälla ingår ej!
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Diameter | 24cm |
| Höjd | 55cm |
| Sockel | E27 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Volt | 230V |
| Max watt | 8W LED |
| Sladdkontakt | Väggkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Ja |
| Material | Glas/Metall |
| Färg | Vit/Mässing |
| Färg sladd | Transparent |
| Sladdlängd | 2m |
| Strömbrytare | Dimmer |