Nyhet
LED-Driver Dali/Switch Dim, konstantström
Dimbart DALI LED-drivdon för konstantström. Ljusreglering med hjälp av återfjädrande tryckströmbrytare eller DALI-styrning. DALI-ingång.
• Standby <0,5W
• Flimmerfri dimning
• Dali 2 standard
• Minnesfunktion
Möjliga inställningar (ställs in med DIP-switchar)
Ut A DC / Effekt max. W / Ut V DC
150mA/7,8W/2,5-52V 200mA/10,4W/2,5-52V 250mA/13,0W/2,5-52V 300mA/15,6W/2,5-52V 350mA/18,2W/2,5-52V 400mA/20,8W/2,5-52V 500mA/26,0W/2,5-52V 600mA/31,2W/2,5-52V 700mA/36,4W/2,5-52V 750mA/39,0W/2,5-52V 800mA/41,6W/2,5-52V 850mA/41,6W/2,5-49V 900mA/41,4W/2,5-46V 950mA/41,8W/2,5-44V 1000mA/42W/2,5-42V 1050mA/42W/2,5-40V
Specifikationer
| Anslutningsarea | 0,5 mm² – 1,5 mm² |
| Arbetsområde temperatur | -20°C – +40°C |
| Dimbar | Ja |
| Drivdonsmodell | Konstantström |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Kapslingsklass | IP20 |
| Kontroll | DALI/Push |
| Livslängd | 50 000 h, vid 80°C |
| Mått (LxBxH) | 131x43x30 mm |
| Spänning | 220-240V |
| Vikt | 180 g |
| Varumärke | Helvar |