Industriarmatur Inda 63W
Robust, energieffektiv samt lättinstallerad industriarmatur med hög kapslingsklass som tål riktigt tuffa miljöer. Justerbara multifästen, separata kopplingsutrymmen i gavlarna, fördragen överkoppling som standard. D-märkt. Ställbar effekt i fyra steg via DIP-switch. Lämplig för montage i exempelvis parkeringsgarage, industrilokaler samt lagerlokaler. Dimbar via Dali.
Montage Nyckelhål för montage dikt tak, integrerat wireupphäng med krok samt låsning av krok vid montage på lina, montage mot skena.
Anslutning Till snabbkopplingsplint 5x2,5 mm², en i vardera gavel. Inkl. överkopplingsledning 5G2,5 mm². Kabelinföring Ø 20 mm i vardera gavel, med kabelförskruvning i båda ändar samt gummitätning.
Utförande Grå stomme av polykarbonat, opal kupa av polykarbonat. Inkl. LED-modul samt driver.
Avsäkring B10 – 16 st B16 – 27 st C10 – 29 st C16 – 47 st
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Arbetstemperatur | -20 – +40°C |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 63W |
| Färg | Grå |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Färgtolerans | 3 SDCM |
| Färgåtergivning | Ra≥80 |
| Kapslingsklass | IP65 |
| Livslängd | 100 000 tim (L80 B10) |
| Ljusflöde | 10800 lm |
| Ljuskälla | LED-modul |
| Mått (LxBxH) | 1500x80x74 mm |
| Skyddsklass | I |
| Slaghållfasthet | IK08 |
| Spridningsvinkel | 120° |
| Spänning | 230V |
| Vikt | 1,8 kg |