Nyhet
GU10 MR16 COB 827 1,8W Dim
GU10 spotlight, reflektor ljuskälla. COB-funktion. Färgtemperatur 2700K, 120 lumen, ger ett varmvitt sken. Är dimmerkompatibel. Hög färgåtergivning CRI90+.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
GU10 MR16 COB 827 1,8W Dim från Unison.
GU10 spotlight, reflektor ljuskälla. Färgtemperatur 2700K, 120 lumen, ger ett varmvitt sken. Är dimmerkompatibel. Hög färgåtergivning CRI90+.
Med COB funktionen ger det en jämnare ljusbild, mer lik en halogen-spotlight. Ger en stark ljusintensitet och bra färgåtergivning.
GU10 används ofta där det behövs ett riktat ljus i spotlights i tak, infällda takspottar, spotlightsskenor. För att belysa vissa delar av ett rum eller tavlor.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Bredd | 5cm |
| Höjd | 5,2cm |
| Sockel | GU10 |
| Kelvin | 2700K |
| Lumen | 120lm |
| Typ av sken | Varmvitt |
| Medellivslängd (h) | 15000h |
| Dimbar | Ja |
| Volt | 230V |
| Max watt | 1,8W |
| Färg på glas | Klart |
| Spridningsvinkel | 38° |