Gross Taklampa 50 Amber
Unna dig höjden av lyx och stil med taklampan Gross, ett svävande moln av skira, munblåsta glaskupor som liknar atomer och ger ifrån sig ett underbart skimmer.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Gross Taklampa 50 Amber från By Rydéns
En elegant designlampa som kombinerar modern skandinavisk stil med exklusiv känsla. De munblåsta glaskulorna likt ett svävande moln, skapar ett mjukt och behagligt ljus som ger rummet en varm och inbjudande atmosfär.
Lampans stilrena och dekorativa design gör den till ett naturligt blickfång ovanför matbordet, i vardagsrummet eller i en rymlig hall. Designen ger ett lyxigt uttryck som passar både moderna och klassiska hem.
Gross-serien från By Rydéns är uppskattad för sin unika formgivning och sitt exklusiva hantverk där varje glaskula bidrar till lampans levande och eleganta uttryck. Taklampan ger inte bara funktionell belysning utan fungerar också som en vacker inredningsdetalj som lyfter hela rummet.
Letar du efter en exklusiv taklampa i glas med modern design är Gross Ø50 cm från By Rydéns ett perfekt val för att skapa en stilfull och harmonisk miljö.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 8st |
| Diameter | 50cm |
| Höjd | 45cm |
| Antal glaskulor | 37st |
| Diameter glaskulor | 10cm |
| Sockel | G9 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Volt | 230V |
| Max watt | 5W |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material skärm | Glas |
| Material stomme | Metall |
| Färg | Amber |
| Sladdlängd | 120cm |
| Färg sladd | Transparent |