Gross Plafond 30 Rökgrå
En mindre elegant plafond med 12 skira glaskulor i en rökgrå nyans. Är lättplacerad med sin mindre storlek och är idealisk för hall, kök och vardagsrum.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Rekommenderade tillbehör
Gross Plafond 30 Rökgrå från By Rydéns
En exklusiv plafondlampa som kombinerar modern design med tidlös elegans. Lampans karakteristiska glaskulor i en rökgrå nyans ger ett vackert uttryck som skapar ett mjukt och behagligt ljus vilket ger rummet en varm och inbjudande känsla.
Den stilrena designen gör Gross plafond till ett perfekt val för vardagsrum, sovrum, hall eller matplats där du vill skapa en lyxig och modern atmosfär. Tack vare de munblåsta glaskulorna får varje lampa ett unikt uttryck som gör den till en dekorativ inredningsdetalj även när den är släckt.
Lampans storlek med 30cm i diameter gör den lättplacerad oavsett takhöjd. Gross-serien från By Rydéns är uppskattad för sin exklusiva känsla och skandinaviska design som passar både moderna och klassiska inredningsstilar.
Letar du efter en modern plafondlampa i glas med exklusiv design är Gross plafond ett stilfullt val som lyfter hela rummet.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 3st |
| Diameter | 30cm |
| Höjd | 20cm |
| Antal glaskulor | 12st |
| Diameter glaskulor | 8cm |
| Sockel | G9 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Volt | 230V |
| Max watt | 4W |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material skärm | Glas |
| Material stomme | Metall |
| Färg | Rökgrå |