Gross Bar Taklampa L80 Amber
Unna dig höjden av lyx och stil med taklampan Gross, en avlång armatur omgiven av vackra glasblober i amber. Idealisk över matbord i kök och vardagsrum.
Läs mer
Hos Elstore får du alltid:
- 30 dagars öppet köp
- Nöjd kund garanti
- Personlig service
- Fri frakt över 1000kr
Gross Bar Taklampa L80 Amber från By Rydéns
Gross bar är en av varianterna i den populära takarmaturserien från By Rydéns. En avlång armatur omgiven av vackra glasblober i amber. Stabiliseras med hjälp av två stålvajrar som är justerbara beroende på önskad höjd. Är idealisk över längre bord i matsal, kök eller vardagsrum.
Gross-serien från By Rydéns är uppskattad för sin unika formgivning och sitt exklusiva hantverk där varje glaskula bidrar till lampans levande och eleganta uttryck. Taklampan ger inte bara funktionell belysning utan fungerar också som en vacker inredningsdetalj som lyfter hela rummet.
Specifikationer
| Antal | 1st |
| Antal ljuskällor | 8st |
| Längd | 80cm |
| Höjd | 36cm |
| Antal glaskulor | 38st |
| Diameter glaskulor | 10cm |
| Sockel | G9 |
| Inkl ljuskälla | Nej |
| Volt | 230V |
| Max watt | 4W |
| Upphäng | Takkrok |
| Sladdkontakt | Takkontakt |
| Inkl sladdkontakt | Nej |
| Material skärm | Glas |
| Material stomme | Metall |
| Färg | Amber |
| Sladdlängd | 120cm |
| Färg sladd | Transparent |